TOPlist
 

Školení řidičů, kondiční jízdyKURZ BEZPEČNÉ JÍZDY A SPRÁVNÉHO OVLÁDÁNÍ MOTOCYKLU

Tento kurz je určen všem neprofesionálním jezdcům. Začátečníci se naučí lépe zvládat svůj stroj, pokročilí jezdci si upevní návyky při řešení krizových situací.

Základní podmínky účasti:
Vlastní, nebo s vědomím majitele za tímto účelem zapůjčený motocykl v dobrém technickém stavu; motocyklová výbava - pevná obuv, dlouhé kalhoty + bunda (doporučuji s chrániči), motocyklové rukavice, motocyklová helma schváleného typu. Jezdec se kurzu účastní na vlastní nebezpečí a odpovědnost.

Obsah kurzu :
Teoretická část cca 2h - oblečení; správný posez, ruce, nohy, hlava; vedení motocyklu pohledem; technické parametry podvozku motocyklu a jejich vliv na jízdu - brzdy, pneumatiky, pérování a tlumiče, rozvor, sklon vidlice, závlek předního kola, poloha těžiště; mechanika pohybu - akcelerace, brzdění, průjezd zatáčkou; Kammrova kružnice; fyzikální principy brzdění - správné způsoby brzdění za normálních okolností a při krizových situacích; kroutící moment v řidítkách při brzdění v zatáčce; vliv setrvačných momentů na pohyb stroje; nejčastější příčiny a následky nehod motocyklů; aktivní a pasivní bezpečnost při jízdě na motocyklu; desatero bezpečné jízdy; krizová situace - jak ji "ustát", pád, nehoda, základy 1. pomoci

Praktická část cca 3-4h (dle počtu účastníků) - posez; vedení a zvedání stroje; zvládání rovnováhy na motorce; přímá jízda minimální rychlostí; slalom minimální rychlostí; motocyklová gymnastika; slalom v rychlosti; dobrzdění na cíl z vyšších rychlostí; nouzové intenzivní brzdění; zvládání smyku při přímé jízdě; brzdění v místech se sníženou přilnavostí, smyk zadního i předního kola; brzdění v zatáčce; kroužení na minimálním poloměru; kroužení na poloměru cca 10m - reálný X pocitový náklon; pohled v zatáčce; úhybný manévr při přímé jízdě, úhybný manévr v zatáčce;

Místo konání:
Kurz se koná na auto-moto cvičišti za nemocnicí a jízdárnou u střelnice na okraji Kolína směr Uhlířské Janovice (dříve půjčovna motokár).
GPS souřadnice Loc: 50°0'58.91"N, 15°11'35.677"E mapa (fotomapa není aktuální)
Po domluvě je možné tento kurz uspořádat na jskékoli vhodné ploše kdekoli v ČR
Cena:
cena 900,-kč/osobu

Termíny:
duben – říjen dle zájmu účastníků, obecně jsou termíny soboty nebo neděle,
pohodová atmosféra, kurzu se účastní 5 - 10 jezdců

Přihlášku je možné podat telefonicky, e-mailem nebo osobně.
tel. 724 241 698
e-mail:motoskolakolin@seznam.cz
ŠKOLENÍ ŘIDIČŮ

Autoškola ILA provádí povinné proškolování odborné způsobilosti řidičů vozidel skupiny B (referenti) dle platných zákonů.
A to v učebně autoškoly nebo přímo ve firmě. Maximální společná účast je 10 řidičů.
KONDIČNÍ JÍZDY

Máte již řidičské oprávnění, dlouho jste neřídili a sami se na to necítíte?
S námi se můžete do silničního provozu bezpečně vrátit.
Minimální doba kondičních jízd jsou 2 vyučovací hodiny.